Вівторок
07.05.2024
21:20
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Українська література
Головна Реєстрація Вхід
«Слово о полку Ігоревім». Тема та ідея «Слова» »
Меню сайту
Головна сторінка Мапа сайту Вступне слово Література Давньої Русі Література XVI–XVIII століть Гостьова книга Інформація про сайт Зворотній зв'язок

Block title

Наше опитування
Чому ви зайшли на сайт?
Всього відповідей: 124

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Лічильник
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Форма входу


Розділ III. «Слово о полку Ігоревім»

Вступ

Історична основа «Слова»

Зміст і побудова поеми

Автор поеми


Тема та ідея «Слова»

Темою ми називаємо основний предмет розповіді, життєвий матеріал, обраний письменником і розроблений ним у художніх образах. Тема «Слова» — похід  князя Ігоря проти половців. Похід цей показаний на фоні тогочасного становища феодально роздробленої Русі.

Ідея художнього твору — це головна думка про життєві явища, що їх змальовано у творі, остаточний висновок, до якого приводить читача художній твір. Ідею (суть) «Слова о полку Ігоревім» стисло сформулював К. Маркс у згаданому вище листі: «Суть поеми — заклик руських князів до єднання якраз перед навалою власне монгольських полчищ».

Тема та ідея художнього твору (або його ідейно-тематична основа), втілені в конкретні художні образи, становлять зміст літературного твору, який виражається у специфічній художній формі через його жанр, сюжет, композицію, образотворчі засоби мови. Всі ці елементи форми виконують свою особливу функцію у вираженні змісту твору і становлять у поєднанні своєрідне художнє ціле.


Наступна сторінка: >>Літературна історія твору

Protected by Copyscape Original Content Checker
проверка
Подождите секунд...

Життя сайту
Сайт существует:

Годинник

Пошук

Друзі сайту
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе