Вівторок
07.05.2024
18:36
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Українська література
Головна Реєстрація Вхід
«Слово о полку Ігоревім» – велична пам’ятка генію нашого народу »
Меню сайту
Головна сторінка Мапа сайту Вступне слово Література Давньої Русі Література XVI–XVIII століть Гостьова книга Інформація про сайт Зворотній зв'язок

Block title

Наше опитування
Чому ви зайшли на сайт?
Всього відповідей: 124

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Лічильник
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Форма входу


«Слово о полку Ігоревім» – велична пам’ятка генію нашого народу

 

Ліпше смерть, достойна слави,

аніж зганьблене життя.

Шота Руставелі

 

«Слово о полку Ігоревім» – найвидатніша пам’ятка давньоруської літератури. Зі «Слова...» ми дізнаємося про життя нашого народу в сиву давнину, про його героїчну боротьбу з ворогами. Справжніми патріотами були Святослав, Ігор, Всеволод. У поемі невідомий нам автор із великою майстерністю змалював мужніх захисників Руської землі від половців у XII столітті.

Коли читаємо поему, у нашій уяві виразно постають мужні предки – оборонці Руської землі; з великою любов’ю автор малює їхні образи.

Серед усіх персонажів поеми на першому плані ми бачимо хороброго князя Ігоря та відважну дружину, з якою він вирушив у похід проти ворогів.

З перших рядків поеми він виступає перед нами як патріот: мужньо обороняє рідну землю від найлютішого ворога Київської Русі – половців. Найсвятіший обов’язок для нього – залишитись вірним своїй вітчизні, навіть віддати за неї своє життя, але не зрадити її. Тому він і говорить такі глибоко патріотичні слова перед виступом у похід: «Браття і дружино! Лучче ж би потятим бути, аніж полоненим бути».

Ігор – вірний син Руської землі. Такими ж патріотами і вірними захисниками рідної землі були і його воїни. їм дорога честь батьківщини, вони, як і їхній князь, також готові віддати за неї своє життя. Тому сміливо і відважно б’ються вони з половцями.

Ігор – безстрашний і рішучий. Сили природи віщували йому невдачу, прикмети були погані, та Ігор не завернув своїх полків, а ще з більшою рішучістю пішов на половців. У бою Ігор веде себе як мужній і хоробрий воїн. Мужністю князів Ігоря і Всеволода захоплюється київський князь Святослав. Він говорить: «Ваші хоробрі серця в жорстокім харалузі сковані, а в одвазі загартовані».

Разом з тим автор підкреслює і благородство Ігоря. Князь розуміє, як потрібні в бою взаємодопомога і взаємовиручка, і тому не залишає в біді Всеволода. Він не кидає свого брата на поталу ворогам, коли той потрапив у скрутне становище, негайно спішить йому на допомогу.

Коли ж вороги почали перемагати дружину, то князь не залишає поля бою, а б’ється разом з воїнами до кінця.

Ігор зазнав поразки в боротьбі з половцями тому, що діяв нерозсудливо. Він виступив у похід сам, не порадившись ні з ким, навіть з київським князем Святославом. Та й похід він міг би відкласти, адже природа віщувала йому невдачу, ніби попереджувала, щоб Ігор зачекав. Ігор був занадто самовпевненим, і його необдумані дії призвели до поразки.

Прославляючи мужність і патріотизм князя Ігоря, автор, разом з тим, засуджує його легковажність, честолюбство; він підкреслює, що лише у спільній боротьбі, об’єднаними зусиллями всіх князів можна розгромити половців.

Уже скільки століть пройшло з часу написання «Слова о полку Ігоревім», а воно живе і хвилює серця людей, воно до­роге і близьке, бо в ньому відбито високі ідеали, що осявають життя, – любов до батьківщини, любов до народу.

Ми переконуємось, що і в глибоку давнину наші хоробрі предки були великими патріотами й мужніми захисниками рідної землі від нападників, від тих, хто намагався посягнути на її свободу й незалежність.



Protected by Copyscape Original Content Checker
проверка
Подождите секунд...

Життя сайту
Сайт существует:

Годинник

Пошук

Друзі сайту
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе