Неділя
19.05.2024
19:11
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Українська література
Головна Реєстрація Вхід
«Слово о полку Ігоревім». Тема та ідея «Слова» »
Меню сайту
Головна сторінка Мапа сайту Вступне слово Література Давньої Русі Література XVI–XVIII століть Гостьова книга Інформація про сайт Зворотній зв'язок

Block title

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 164

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Лічильник
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Форма входу


Розділ III. «Слово о полку Ігоревім»

Вступ

Історична основа «Слова»

Зміст і побудова поеми

Автор поеми


Тема та ідея «Слова»

Темою ми називаємо основний предмет розповіді, життєвий матеріал, обраний письменником і розроблений ним у художніх образах. Тема «Слова» — похід  князя Ігоря проти половців. Похід цей показаний на фоні тогочасного становища феодально роздробленої Русі.

Ідея художнього твору — це головна думка про життєві явища, що їх змальовано у творі, остаточний висновок, до якого приводить читача художній твір. Ідею (суть) «Слова о полку Ігоревім» стисло сформулював К. Маркс у згаданому вище листі: «Суть поеми — заклик руських князів до єднання якраз перед навалою власне монгольських полчищ».

Тема та ідея художнього твору (або його ідейно-тематична основа), втілені в конкретні художні образи, становлять зміст літературного твору, який виражається у специфічній художній формі через його жанр, сюжет, композицію, образотворчі засоби мови. Всі ці елементи форми виконують свою особливу функцію у вираженні змісту твору і становлять у поєднанні своєрідне художнє ціле.


Наступна сторінка: >>Літературна історія твору

Protected by Copyscape Original Content Checker
проверка
Подождите секунд...

Життя сайту
Сайт существует:

Годинник

Пошук

Друзі сайту
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе