Середа
08.05.2024
05:50
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Українська література
Головна Реєстрація Вхід
Вступне слово (частина 1) »
Меню сайту
Головна сторінка Мапа сайту Вступне слово Література Давньої Русі Література XVI–XVIII століть Гостьова книга Інформація про сайт Зворотній зв'язок

Block title

Наше опитування
Чому ви зайшли на сайт?
Всього відповідей: 124

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Лічильник
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Форма входу


Вступне слово (частина 1)

Народна творчість і письменство супроводять історію народу з давніх часів і до сьогодення. Вони становлять творчу та поетичну історію народу, історію створення перших художніх творів, розказів про подвиги славних синів свого народу, про їх трудове життя і боротьбу за волю. Словесні художні твори знайомлять нас у формі живих, емоційно насичених картин і образів з поглядами й прагненнями народу, його побутом, звичаями, з його минулим і сучасним.

Так, оповідання «Добрий заробок» І. Франка змальовує картини злиденного життя сільської бідноти в Галичині за буржуазного ладу. Письменник не говорить загальними фразами («тяжке, Нужденне життя», «з бідної людини всі знущались» і т. п.), а показує, як жив бідний «халупник» Панько з своєю сім’єю в злиденній хаті в голоді й холоді, як уся сім’я працювала, заробляючи в багатих, як податковий інспектор позбавив Панька хати. Описані тут події не є окремим випадком, відтворенням одиничного факту, що трапився десь, у якомусь селі. Так, як жив Панько, жили тисячі й десятки тисяч безземельних та малоземельних селян; факт його повного розорення через підступність податкового інспектора характеризує поведінку австрійських урядовців того часу взагалі. В змальованих Франком картинах перед нами постають явища, характерні для цісарської Австрії. Ці картини, що є цілком конкретними й живими, водночас становлять собою і узагальнене відображення дійсності, відбивають певні закономірності капіталістичного ладу взагалі.

 А коли ми читаємо поему «Прометей» А. Малишка, в нашій уяві вимальовуються події Великої Вітчизняної Війни і, зокрема, безсмертний подвиг радянського солдата-розвідника, який щоб урятувати село від знищення і його жителів від німецько-фашистської неволі віддав своє життя. Зображені поетом картини теж не є простою фотографією окремого факту, а становлять узагальнене відтворення дійсності в певних конкретних образах. Вони характеризують подвиг не окремого радянського бійця, а дуже й дуже багатьох, показують високий моральний дух мільйонів наших воїнів, їх готовність віддати своє життя за Батьківщину, за народ.

Малюючи у своїх творах життя, письменник намагається вплинути на нього, обстоює в своїх творах певні суспільні погляди. Він не тільки виводить живі образи людей, але самим характером змалювання виявляє своє ставлення до них. Змальовуючи дійсність письменник виявляє свої почуття до подій і людей, що їх він зображає.

Наприклад, І. Франко в оповіданні «Добрий заробок» виявляє свої симпатії до селянської бідноти і з співчуттям та любов’ю змальовує її життя. Письменник засуджує такий лад, при якому бідна людина безправна й беззахисна, а пани-урядовці можуть безкарно знущатися з трудящих. А. Малишко, оспівуючи подвиг радянського воїна, славить героїзм і непохитність нашої армії і нашого народу, підносить високу ідею патріотизму, відданості соціалістичній Батьківщині, непорушної дружби народів Радянського Союзу.

Пізнавальне (освітнє) значення художньої літератури полягає, отже, і в тому, що вона дає знання про дійсність, і в тому, що вона водночас підносить величезне багатство ідей, втілених у художні, сповнені емоцій образи й картини людського життя. Твори передових письменників минулого становлять дорогоцінну скарбницю визвольних і патріотичних ідей. У творах радянських письменників втілено ідеї радянського патріотизму і радянської загальнонаціональної гордості, дружби народів Радянського Союзу, інтернаціоналізму, побудови комуністичного суспільства, показано боротьбу за мир проти паліїв війни, переваги нашого соціалістичного ладу над капіталістичним і т. п.


Наступна сторінка: >>Вступне слово (частина 2)


Protected by Copyscape Originality Checker
проверка
Подождите секунд...

Життя сайту
Сайт существует:

Годинник

Пошук

Друзі сайту
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе