Неділя
19.05.2024
17:00
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Українська література
Головна Реєстрація Вхід
«Слово о полку Ігоревім». Автор поеми »
Меню сайту
Головна сторінка Мапа сайту Вступне слово Література Давньої Русі Література XVI–XVIII століть Гостьова книга Інформація про сайт Зворотній зв'язок

Block title

Наше опитування
Чому ви зайшли на сайт?
Всього відповідей: 124

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Лічильник
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Форма входу


Розділ III. «Слово о полку Ігоревім»

Вступ

Історична основа «Слова»

Зміст і побудова поеми


Автор поеми

Імені автора ми не знаємо, про його походження можемо лише гадати. Дослідники встановили, що він був освіченою людиною свого часу, начитаною як в оригінальній, так і в перекладній літературі XI XII століть. Вірогідно, що він належав до князівської дружини, бо з особливим запалом говорить про дружину, про битви, добре знає всі деталі військового побуту. Почувається, що це спеціаліст військової справи. З особливою теплотою устами князя Всеволода говорить він про дружину. «Бо мої куряни – досвідчені воїни: під сурмами народжені, під шоломами вирощені, кінцем списа вигодувані». Людина, що бувала в походах, почувається в усіх деталях оповідання. Саме така людина може легко помітити, як опівночі риплять половецькі вози, «мов лебеді сполохані», як під час походу війська «пилюга поля покриває» і т. п.

Отже, автор – дружинник. Проте його не можна було б назвати вузькокласовим, феодальним поетом. Найдорожчими для автора «Слова» є не інтереси князів і дружини, а інтереси всього руського народу. Розповідаючи про нещастя Русі від князівських усобиць і половців, малюючи тяжкі картини розорення, він, звичайно, має на увазі не клас феодалів: «Тоді по Руській землі рідко орачі погукували, але часто ворони крякали, трупи між собою поділяючи, а галки свою річ говорили, збираючись летіти на поживу». Або в іншому місці: «Жінки руські заплакали, промовляючи: «Уже нам своїх милих-любих ні мислю помислити, ні думкою здумати, ні очима побачити».

«Жінки руські» – це жінки дружинників, учасників Ігоревого походу. А в Ігоревім війську були і князі, і «старша дружина», і «чорні люди» – рядові воїни, про яких, як вказано, згадує літописне оповідання. Автора «Слова о полку Ігоревім» можемо вважати не лише дружинним, а й народним поетом.


Наступна сторінка: >>Тема та ідея «Слова»

Protected by Copyscape Original Content Checker
проверка
Подождите секунд...

Життя сайту
Сайт существует:

Годинник

Пошук

Друзі сайту
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе